Kokia suknelė būtų  tinkamiausia pagal figūros tipą?

Kiekviena moteris nori atrodyti  nepriekaištingai ir patraukliai.  Tad rinkdamasi suknelę, kuri jus išskirtų iš minios ir verstų kitus žavėtis bei vertinti jūsų stilių, turite atsižvelgti ne tik į mados tendencijas, bet ir į savo figūros tipą. Tai, kas tinka ilgakojei gražuolei, gali visiškai netikti nedidelio ūgio moteriškei.

Jei tiksliai žinote, kokio kirpimo suknelės norite, pasidomėkite, ar tai tinka jūsų figūros tipo moterims. Juk norite, kad suknelė paslėptų visus trūkumus ir išryškintų privalumus, o ne atvirkščiai. Jei niekada nesusimąstėte, kokios figūros tipui priklausote, ne bėda. Sužinoti niekada ne vėlu. Kartais mes vadovaujamės stereotipais ir iš anksto turime susidarę nuomonę, kas tinka ar netinka, dera ar nedera. Išdrįskite pažvelgti į gyvenimą kitaip. Pradėkime nuo paprasčiausios suknelės pasirinkimo pagal figūros tipą.

Vienas iš tipų yra vadinamas apskritimo formos figūra. Tokioms moterims būdinga pilnesnė viršutinė kūno dalis, kai biustas yra didesnis už juosmenį ir klubus, o kojos lieknos ir grakščios. Būtent jose – kojose ir slypi suknelės pasirinkimo paslaptis. Negalite slėpti savo gražių kojų po ilgiausiomis suknelėmis, atvirkščiai – rinkitės trumpesnes arba vos kelius dengiančias sukneles. Juk turite rodyti tai, kas jumyse gražiausia. Ilgos suknelės tokio figūros tipo moterims tik prideda papildomų kilogramų ir apsunkina įvaizdį. Kadangi šio tipo moterų biustas gana didelis, vertėtų rinktis V formos iškirptes. Tokiu būdu bent jau vizualiai sumažins ir tarsi prailgins viršutinę kūno dalį. Be to, didžiausia klaida rinktis plačius ir drimbančius drabužius, būtent jie ir išryškina trūkumus. Geriau drąsiai rinkitės įliemenuotas po krūtine ir dar paaukštinto liemens sukneles. Pabandykite ir įsitikinsite pačios.

Kitas figūros tipas yra vadinamas smėlio laikrodžiu. Dažnai tokio tipo moterys vadinamos tobulo sudėjimo moterimis. Tai siauro liemens ir didesnių klubų ir biusto moteris. Taigi, reikia išnaudoti savo privalumus – laibą liemenį. Tam labiausiai tinka susiaučiamos ir iš lengvo audinio pasiūtos suknelės. Taip pat puikiai tinka suknelės su dirželiu. Net ir bet kokį dirželį apsijuosusios, nepaisant jo tekstūros ar pločio, vis tiek atrodysite žavingai ir gal net žaismingai. Tokia lengva suknelė ir tinkamai parinktos spalvos kuria lengvumo įspūdį. Be to, svarbu paminėti, kad tokios suknelės tinka tiek vakarui, tiek kasdieniam dėvėjimui, prie jų dera ir aukštakulniai, ir laisvalaikio bateliai.

Dar vienas figūros tipas – trikampio arba kriaušės formos figūra. Tokio figūros tipo moterų yra daugiausia. Joms būdingi platesni už krūtinę ir juosmenį klubai, proporcingai lieknas liemuo. Vertėtų rinktis į apačą šiek tiek platėjančias sukneles – tai A tipo suknelės. Norint nukreipti dėmesį nuo plačių klubų, patartina rinktis sukneles su dekoruota viršutine dalimi. Jokiu būdu nesirinkite dekoracijų apatinėje suknelės dalyje – taip tik paryškinsite savo trūkumus. Derėtų vengti labai prigludusių ir vienspalvių suknelių.

Ketvirtasis figūros tipas – apverstas trikampis arba dar kitaip vadinama V formos figūra. Šiam tipui būdinga išryškėjanti viršutinė kūno dalis, o liemuo ir kojos proporcingai lieknos, grakščios. Suknelę reikia rinktis taip, kad vizualiai pridėtume kilogramų klubų srityje. Idealiausiai ir harmoningai atrodytų varpelio, tai yra į apačią platėjanti suknelė. Taip sukuriamas moteriškas ir švelnus įvaizdis. Derėtų vengti visokių puošmenų viršutinėje dalyje, kuriedar labiau išryškintų plačius pečius. Vengtinos detalės – tai apvalios iškirptės, masyvios apykaklės, pūstos rankovės. Taip pat netinka ir stambūs raštai.

Ir dar vieno tipo figūra, kuri vadinama kvadrato arba pieštuko formos figūra. Tokių moterų pečiai, klubai ir liemuo sukuria tarsi tiesią liniją. Šio tipo moterys būna ir stambesnio, ir itin lieso sudėjimo. Derėtų rinktis susiaučiamo tipo sukneles, kurios vizualiai kuria proporciją tarp viršutinės ir apatinės kūno dalies ir pabrėžia liemens liniją. Taip pat tinka ir iliemenuotos suknelės, dekoruotos įvairiais raukinukais, nėrinukais ar kitomis įmantriomis detalėmis. Vertėtų rinktis ir apvalią, o ne V formos iškirptę. Tokio tipo moterims nepatartina žvalgytis į tiesaus silueto sukneles, jos paryškintų figūros trūkumus. Netinka ir aptemptos suknelės.

Atkreipę dėmesį į šiuos patarimus ir savo figūros tipą, galite sukurti nepriekaištingą įvaizdį.