Perku internetu: kaip pasirinkti batų dydį?

Modernėjantis pasaulis ir naujosios technologijos smarkiai keičia mūsų įpročius. Išaugęs internetinių parduotuvių tinklas ir įvairiais būdais mus pasiekianti jų reklama skatina pasidomėti galimybėmis pirkti internetu. Ypač dabar, kai įsigalėjiojo judėjimo ribojimai, o verslas yra priverstas persikelti į virtualiąją erdvę.

Pirkimas internetu – patogus ir gana paprastas. Net neiškeldami kojos iš namų galime įsigyti norimas prekes, kurios bus pristatytos į namus. Rinkdamiesi maisto produktus, knygas ar kitus buities daiktus per daug nedvejojame, tačiau rinkdamiesi batus turime tam tikrų baimių. Juk nuo avalynės patogumo labai priklauso mūsų savijauta. Netinkamo dydžio avalynės dėvėjimas ilgą laiką gali sukelti ir rimtų sveikatos sutrikimų, tokių kaip nuospaudų ar pūslių atsiradimas, nago ar net pėdos deformacija ir kitokie negalavimai. Tad kaip įsigyti patogius, tinkamo dydžio batus matant tik jų nuotrauką ekrane?

PATARIMAI PERKANTIEMS BATUS INTERNETU

1.Sezoniškumas. Šiltuoju metų laiku mūsų kojos dažniausiai šiek tiek pabrinksta, todėl renkantis batus būtina atkreipti į tai dėmesį. Vasarinė avalynė dėl šios priežasties turėtų būti šiek tiek didesnė nei rudeniniai ar pavasariui skirti batai. Žieminę avalynę renkantis svarbu įvertinti, kad paprastai dėvime storesnes kojines arba įklojame storesnį vidpadį. Tai irgi derėtų rinktis truputį didesnį dydį, nes suspausta koja ima greičiau šalti.

2. Pėdos ilgis. Internetinės batų parduotuvės dažniausiai nurodo ne tik batų dydį, bet ir pėdos ilgį centimetrais. Neužmirškite, kad skirtingi avalynės gamintojai naudoja ir skirtingus batų dydžių žymėjimus, nes vieningų avalynės dydžio standartų pasaulyje kol kas nėra. Tam skirtos batų dydžių lentelės, pateikiamos internetinių parduotuvių puslapiuose, arba Dydžių gido paslauga, kurią siūlo dažna avalynės parduotuvė. Svarbu žinoti, kokie gamintojai siūlo pamažinto dydžio modelius, kurie gamina pusinius dydžius.

Norėdami tiksliai išmatuoti savo pėdą centimetrais, atsistokite ant lygaus paviršiaus ir atremkite kulną į sieną ar kažkokį kitą tiesų paviršių. Liniuotę padėkite prie objekto, į kurį remiasi kulnas ir išmatuokite ilgį nuo kulno iki ilgiausio kojos piršto galiuko. Būtina išmatuoti abi pėdas – dažniausiai jų dydžiai šiek tiek skiriasi. Renkamės batų dydį, be abejo, pagal didesniąją pėdą. Matuoti pėdą patartina prieš kiekvieną batų pirkimą, kadangi pėdos dydis, kaip minėta, kinta dėl sezoniškumo, oro sąlygų, paros laiko, taip pat dėl amžiaus. Matuokite pėdą vakare, o ne ryte, nes po nakties miego pėda būna šiek tiek mažesnė.

  1. Batų forma. Renkantis batus būtina atkreipti dėmesį ir į batų formą. Siekdami konfortabilumo, įvertinkite savo pėdos formą. Jei jūsų pėda yra plati, nepatartina ieškoti smailianosių batų, nepaisant mados tendencijų. Paprastai smailianosės avalynės dydžiai yra šiek tiek pamažinti, todėl reikėtų rinktis bent jau puse ar net visu dydžiu didesnę avalynę. Įvertinkite, ar tai bus patogu. Taip pat plačios pėdos savininkai turi atkreipti dėmesį į batus, turinčius jungiamąją siūlę. Jei siūlė eina per plačiausią pędos vietą, tokie batai nebus patogūs avėti – eidami jausite diskomfortą.
  2. Bendrosios pirkimo internetu taisyklės:
  • Rinkitės tik patikimą pardavėją, geriausia – turėti pažįstamų žmonių rekomendacijų;
  • Prieš užsakydami avalynę internetu, pasidomėkite prekės grąžinimo sąlygomis;
  • Iš anksto pasidomėkite gamintojo teikiama informacija dėl dydžių;
  • Jei kyla abejonių, susisiekite su pardavėju ir aptarkite jus dominančią informaciją.